Alarm Sis. Yanlışlıklar

Alarm Sistemlerinde Yapılan Yanlış Bağlantının Çıkaracağı Sorunlar

Ne yazık ki günümüzde birçok firma ezberci ve yanlış bilgilerle güvenlik sistemleri  üzerine hizmet vermekte günümüz şartlarında bununla ilgili gerekli yasa ve prosedürlerin oluşmaması böyle firmaların artmasına sebep olmakta bu durum son kullanıcılara yaşattığı sıkıntılar kadar yaptıkları sistemin yanlışlarını düzeltmek için çalışan eğitime ve kaliteye önem veren köklü firmalara da zarar vermektedir.

• Alarm sistemlerinde kesinlikle telefon kablosu, category 5-6 gibi kabloların kullanımı uygun değildir. Kullanıldığı takdirde veri kaybı veya değer değişimi nedeni ile sistemin yanlış alarm verme ihtimalini yükselir. Bunun için uygun olan LIYCY tipi dediğimiz çok telli som elektrolitik bükülü kalaylı bakır iletken üzeri farklı renklerde polivinilklorür izolasyondan yapılmış ve en dışta koruyucu kalkan bulunan kablo tipi kullanılmalıdır.

 

                                                  

  Alarm sistemi için uygun LIYCY KABLO                           Alarm sistemleri için Uygun değildir.  category 5-6         Alarm sistemleri için Uygun değildir.  Telefon Kablosu

 

• Alarm sistemlerinde mekana uygun sistemlerin kullanılması sistemin sağlıklı ve takibi sorunsuz hale getirilmesinde faydalı olur. Yanlış paneller ve modüllerin seçiminde oluşan en büyük sıkıntı montajın yanlış yapılmasına sebep olur.

• Birden fazla modülün aynı bölgeye atanması  kesinlikle tavsiye edilmez çünkü bu durum sistem takibini zorlaştırır gelen alarmın nerden ve nasıl geldiğini tam olarak belirtmez sistem gerçekten bir hızsızlık mı var yoksa teşepbüsmü bunu ayırt edemez. aynı zamanda oluşan bir arızada arızalı modülün tespitini zorlaşır.